1
Posted 30/10/2015 by Basior in Artykuły
 
 

10 upiornych gier na Halloween


Chociaż Halloween przywędrowało do nas aż z dalekiej Ameryki, to cieszy się coraz większą popularnością i w naszym kraju. Rozświetlone dynie uśmiechają się do nas zawadiacko zewsząd, gdy zbliża się koniec października. Dajmy się więc i my porwać temu upiornemu nastrojowi…

A kiedy już przygotujecie swój lampion, wygonicie wszystkie duchy i potwory za drzwi, nalejecie sobie dyniowego piwa, z pewnością znajdziecie czas, aby usiąść nad planszą. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na gry, które pasować będą do mrocznej atmosfery Halloween.

Aby dowiedzieć się więcej o grze, naciśnij na jej tytuł.

1. Horror w Arkham

Horror w Arkham

W mrocznym miasteczku Arkham Massachusetts właśnie otwarły się wrota do koszmarnych wymiarów. Tylko wy stoicie na drodze tej fali potwornych sił, która wkrótce zaleje świat. Tylko wy możecie odeprzeć inwazję przedwiecznych kreatur. Czy uda wam się sprostać zadaniu i nie dopuścić do klęski?

Wydawnictwo: Galakta

Gra: kooperacyjna, przygodowa, 1-8 graczy

2. Cthulhu Światy
Cthulhu Światy

Stań się jednym z okultystów, występujących w imieniu Wielkiego Przedwiecznego. Wyeliminuj konkurencję i doprowadź swoich rywali do obłędu, pokazując potęgę Cthulhu. Kto z was będzie mógł nazwać się niezwyciężonym wyznawcą potwora z prozy H.P.Lovecrafta?

Wydawnictwo: Baldar

Gra: karcianka, deck building, 2-4 graczy

 

3. Martwa Zima: Gra Rozdroży
Martwa Zima: Gra Rozdroży

Spróbujcie przetrwać w postapokaliptycznym świecie nękanym przez armię żywych trupów. Po epidemii zombii nie zostało już prawie nic, a do tego nadchodzi zima. Czy wasza kolonia będzie w stanie się oprzeć wszechobecnej psychozie, szczególnie gdy nie wszystkim można ufać?

Wydawnictwo: Cube

Gra: kooperacyjna z motywem zdrajcy, 2-5 graczy

4. Zombiaki
Zombiaki

Stańcie po dwóch stronach upiornej barykady! Jedno z was na czele hordy zombiaków, uparcie brnących do przodu, drugie na czele ludzi, starających się wytrwać w swoich okopach aż do upragnionego świtu. Czy siłom ciemności uda się wygrać, czy też odeprzecie ich hordy?

Wydawnictwo: Portal Games

Gra: karcianka, taktyczna, 2 graczy

5. Dracula

Dracula

Halloween to noc, kiedy budzą się upiory i wampiry. Wyruszcie więc w pogoń za ich odwiecznym władcą – hrabią Draculą. Czy uda wam się pokonać tego najstraszniejszego krwiopijcę, czy też umknie on sprawiedliwości po raz kolejny?

Wydawnictwo: Galakta

Gra: przygodowa, 2-5 graczy

6. Duuuszki

Duuuszki

Badźcie upiornie szybcy i stańcie do gry z wesołym duchem! Wygrać może tylko ten, kto błyskawicznie myśli i błyskawicznie chwyta 😉 Zabawa tak dobra, że aż strach się bać!

Wydawnictwo: Egmont

Gra: imprezowa, zręcznościowa, 2-8 graczy

7. Tajemnicze Domostwo

Tajemnicze domostwo

Morderstwo. Duch. Tajemnica. Niesłusznie oskarżony i skazany mieszkaniec mrocznej posiadłości stara się dowieść swojej niewinności, zsyłając na was tajemnicze sny i licząc na wasze trafne skojarzenia. Czy uda wam się rozwikłać zagadkę i znaleźć prawdziwego zabójcę na czas?

Wydawnictwo: Portal Games

Gra: karcianka, kooperacyjna, 2-7 graczy

8. Listy z Whitechapel

Listy z Whitechapel

Mroczne londyńskie uliczki wśród których policja musi zmierzyć się z morderczym Kubą Rozpruwaczem. Kto tym razem wyjdzie zwycięsko ze starcia? Czy stróżom prawa uda się znaleźć dowody zbrodni i zatrzymać krwawą serię? Czy Kuba po raz kolejny zatrze ślady i ciemnymi zaułkami wymknie się z obławy?

Wydawnictwo: Galakta

Gra: strategiczna, dedukcyjna, 2-6 graczy

9. Czarne Historie

Czarne Historie

50 strasznych opowieści: 31 przestępstw, 49 trupów, 11 morderstw i 12 samobójstw. I tylko jedno zadanie dla was – rozwikłać zagadkę postawioną przez mrocznego mistrza gry. Czas więc zacząć zadawać odpowiednie pytania!

Wydawnictwo: G3

Gra: imprezowa, karcianka, 2-15 graczy

10. Story Cubes: Strachy

Story Cubes: Strachy

Lubicie słuchać historii o duchach? A może już czas wymyślić takie samemu? Dajcie się poprowadzić niezastąpionym kostkom Story Cubes i stwórzcie wyjątkowe, upiorne historie w to Halloween!

Wydawnictwo: REBEL.pl

Gra: kościana, kooperacyjna, 1-12 graczy


Basior