1
Posted 26/05/2017 by Basior in Artykuły
 
 

Imprezówki zawsze pod ręką! Gry planszowe na Androida część 3.

Stanęliśmy niedawno oko w oko z poważnym problemem. Sobotni wieczór. Sympatyczne wyjście do pubu większą grupą. Śmiechy, rozmowy… I nagle pada magiczne hasło: Może byśmy w coś pograli? Początkowy entuzjazm szybko zmienia się jednak w lekką panikę. W lokalu nie ma ani jednej planszówki, grać nie planowaliśmy, więc nic nie przynieśliśmy, a przy stoliku słychać coraz mniej dyskretne uwagi: Pamiętacie jak było tutaj fajnie ostatnio, kiedy mieliśmy Time’s Up? Och spróbowałbym znowu Tajniaków! Wszystkie oczy zwracają się ku nam, bo przecież zwykle to my namawiamy towarzystwo na granie. Tyle planszówkowego entuzjazmu miałoby pójść na marne? Na moim czole pojawia się pierwsza kropla potu. Nerwowo rozważam ile czasu zajmie mi dojazd do domu, porwanie potrzebnych pudeł i powrót do pubu. Gdybyśmy mieli chociaż 5 sekund albo Taboo… pada znów gdzieś z boku. Co robić? Co robić? Szukając ostatniej deski ratunku, chwytam za telefon – a nuż przegapiłam istnienie jakichś aplikacji z imprezowymi grami… Ku mojemu zdziwieniu okazuje się, że owszem! Zasoby Sklepu Play są w tej dziedzinie zaskakująco obszerne. Wieczór uratowany, wszyscy bawią się świetnie i wychodzą z jeszcze większą ochotą na kolejne spotkanie z grami. Tym razem będziemy już lepiej przygotowani i zaopatrzeni w odpowiednie pudła. Nic przecież nie zastąpi prawdziwej planszówki. Aplikacje będziecie mogli jednak wyciągnąć jak asa z rękawa w najbardziej niespodziewanych sytuacjach. Z pewnością przydadzą się także w pociągach, autobusach i na wycieczkach w plener, gdzie wirtualne rozwiązania są wyjątkowo wygodne.

Wszystkie przedstawione niżej gry są darmowe. Wszystkie to imprezowe tytuły, które umilą wam spotkania w większych grupach. Jeśli zaś szukacie także innych planszówek na telefon, zapraszamy do pierwszej i drugiej części naszego planszówkowo-androidowego poradnika. Tutaj zaś sprawdzicie jakie niewirtualne planszówki bawią nas na imprezach! 🙂

Jeśli zainteresowała was któraś z gier, kliknijcie w jej ikonę, aby przenieść się do sklepu Google Play.

Time’s Up Party

Nasz ulubiony imprezowy hit w wersji elektronicznej. Posiada również polskie hasła.

Time’s Up Family

Łatwiejszy, rodzinny wariant gry Time’s Up.

Taboo

Imprezowy klasyk, w którym podając hasła drużynie musimy uważać na zakazane słowa.

Alias

Kolejna wersja słownych kalambur. Tym razem bez polskich haseł.

SpyFind

Czyli po prostu Mamy Szpiega! W tej wersji gry każdy z graczy musi mieć przy sobie telefon, najlepiej z zainstalowaną aplikacją.

SpyFall

Mamy Szpiega! po raz kolejny. Tym razem jednak wszyscy zagracie przy użyciu tylko jednego telefonu.

 Secret Words

To znani i uwielbiani Tajniacy z hasłami w języku angielskim.

Mafia

To gra, której z pewnością nie trzeba nikomu przestawiać.

Werewolf

Kolejna dobrze znana gra ukrytych tożsamości, tym razem jednak w nieco bardziej fantastycznym klimacie.

Resistance

Jeszcze jedna świetna wariacja na temat Mafii, pełna blefu i dedukcji.

5 sekund

Na ile banalnych pytań uda Wam się poprawnie odpowiedzieć w ciągu zaledwie pięciu sekund?

Dark Stories
Czyli Czarne historie – kolejny imprezowy klasyk. Zagadki są dostępne także w języku polskim.

Basior