Speed Cups, czyli energetyzujący filler!

 

Dziś przyjrzymy się grze zdecydowanie imprezowej – Speed Cups! Gry takie nie często goszczą na naszym blogu, nie jesteśmy bowiem ich fanami, rzadko więc zdarza nam się próbować w nich swoich sił. Speed Cups wyjątkowo przyciągnęło jednak naszą uwagę. Dlaczego?

 
Podsumowanie
 

Gatunek: ,
 
Autor:
 
Wydawca:
 
Rok Wydania W Polsce:
 
Typ Mechaniki:
 
Czas Gry [min]:
 
Liczba Graczy Min.:
 
Liczba Graczy Max.:
 
Powierzchnia Rozgrywki [m²]:
 
Cena W Dniu Recenzji:
 
Grywalność według niej
70%


 
Grywalność według niego
60%


 
Cena/jakość
70%


 
Regrywalność
70%


 
Skalowalność
70%


 
Total Score
68%
68/100


User Rating
2 total ratings

 


1
Posted 17/11/2014 by

 
Recenzja
 
 

O co chodzi…

W pudełku Speed Cups znajdziemy 4 zestawy pięciu kolorowych kubeczków (niebieski, czerwony, czarny, żółty, zielony); dzwonek, który pomoże nam rozsądzić, kto został zwycięzcą oraz 24 karty, które prezentują 5 kolorów, w różnej kolejności i różnych (poziomych lub pionowych) układach. Kiedy na stole pojawia się karta, naszym zadaniem jest jak najszybsze odwzorowanie przedstawionego wzoru, przy użyciu naszego zestawu kubeczków i naciśnięcie dzwonka. Zwycięzcą zostaje osoba, która była najszybsza i nazbierała najwięcej punktów – kart w toku gry.

Zasady? Jakie zasady? Wszystko co powinniście wiedzieć, żeby grać – już wiecie!

Dowiedz się więcej…

Speed Cups, jak każda z gier zręcznościowych, jest niezwykle energetyzująca, wprowadza mnóstwo śmiechu, zabawy, ale i rywalizacji! Angażuje wszystkich, bez względu na wiek, umiejętności, czy preferencje gier. Nagle okazuje się, że naprawdę tęgie głowy bawią się jak dzieci i mylą, układając kubeczki, a wszyscy rzucają się na dzwonek, nie myśląc o ryzyku utraty palców (przed grą lepiej zdjąć pierścionki!).  Speed Cups jest też na tyle krótka, że zawsze zdążycie w nią zagrać, pomiędzy innymi tytułami.

Czemu lubimy Speed Cups bardziej niż pozostałe gry zręcznościowe? Czym się wyróżniają? Podczas rozgrywki w Speed Cups wszyscy są zajęci układaniem kubeczków. Cały czas, każdy z graczy jest bezpośrednio zaangażowany podczas każdej tury. Zwykle w rozgrywkach zręcznościowych musimy coś znaleźć, złapać, krzyknąć – jako pierwsi. Co jednak dzieje się, jeśli nie jesteśmy mistrzami szybkości? Tura kończy się zanim zdążymy otworzyć usta, czy ruszyć ręką. Jeśli zdarzy nam się to kilka razy pod rząd, irytuje nas to i właściwie wypadamy z rozgrywki. Podczas Speed Cups dobrze bawią się wszyscy. Nawet najwolniejsza osoba wciąż jest zaangażowana, musi ułożyć swój wzór i nigdy nie siedzi bezczynnie, co skutecznie broni ją przed nudą, ale też poprawia jej skuteczność w kolejnych turach. Dla nas to strzał w dziesiątkę!

Speed Cups wykonane są bardzo ładnie. Zarówno malutkie kubeczki, jak i kolorowe karty, są bardzo urokliwe. Kart nie jest wiele (24), ale dzięki temu rozgrywka zawsze jest krótka i intensywna. Jedynym minusem gry jest bardzo niska (w tej kategorii gier) maksymalna liczba graczy. W Speed Cups nie zagramy w więcej niż 4 osoby (tylko tyle zestawów kubeczków dostajemy). Jedynym sposobem, aby poradzić sobie z tym ograniczeniem, jest wprowadzenie wariantu zespołowego gry. Nie daje to jednak tyle frajdy, jak opcja w której każdy posiada swoje kubeczki.

Podsumowanie….

Speed Cups jest jedną z naszych ulubionych gier imprezowych – świetnie podnosi energię przy stole. Często wyciągamy ją na zakończenie wieczoru, kiedy wszystkim trochę już zamykają się oczy po jakiejś ciężkiej strategii i kiedy wszyscy z chęcią dadzą popracować rękom, a odpocząć mózgom. Speed Cups świetnie też nadadzą się na zmianę nastroju pomiędzy jednym a drugim cięższym tytułem. Każdy z nas potrzebuje przecież czasem szczypty iście dziecięcej zabawy!


Co lubimy


każdy gracz, nawet najwolniejszy, jest zawsze czynnie zaangażowany w grę; szybką, energetyzującą, wesołą rozgrywka

Na co narzekamy


Można grać maksymalnie tylko w 4 osoby

Basior