3
Posted 09/07/2017 by Basior in Artykuły
 
 

Pub K6 – miejsce dla graczy w Łodzi!


W naszej ukochanej Łodzi wreszcie pojawiło się miejsce skrojone idealnie dla nas – lokal dla wszystkich wielbicieli gier planszowych! Mowa o pubie K6 przy ulicy Piotrkowskiej 6. Na wszystkich planszówkomaniaków czeka tam darmowa, obszerna biblioteka gier, wygodne stoliki, które pomieszczą nawet większe tytuły, pyszne tosty i urokliwe menu drinków, inspirowane grami. W K6 (np. poprzez specjalną grupę na Facebooku) z łatwością znajdziecie też brakujących kompanów do rozgrywki. Czego więcej potrzeba do planszówkowego szczęścia?

Lokal świętował swoje wielkie otwarcie w planszówkowej odsłonie w drugi weekend lipca. Z tej okazji do K6 zawitali przedstawiciele wydawnictw, Game Troll TV poprowadził krótki panel dyskusyjny, a zespół Insert Carrot zagrał koncert. Po łódzkich piwnicach przechadzali się też fantastycznie wystylizowani cosplayowcy. Zaś fani Catanu mogli sprawdzić swoje siły w eliminacjach do Mistrzostw Polski 2017. Na głodomorów czekał burgerowy foodtruck, a początek weekendu można było uczcić sącząc Ósmy cud świata, czy Gram Czerwonym albo po prostu strzelić szybkiego Shot for the Galaxy!

Łódzcy fani planszówek naprawdę dopisali i w pubie pojawiły się prawdziwe tłumy. Znalezienie wolnego stolika w piątkowy wieczór graniczyło z cudem, z łatwością można było za to spotkać towarzyszy do gry. W całym lokalu panowała bowiem nieco konwentowa atmosfera wspólnej zabawy. Goście mogli spróbować swoich sił jako szefowie kuchni w debiutanckim tytule łódzkiego Quantum Games – Top Kitchen. Autor, Mariusz Milewski, zdradził także, że już pracuje nad nową grą, tym razem karcianą. Mamy więc nadzieję, że niedługo będziemy mieli szansę ją wypróbować w K6. Lucrum Games jak zwykle porwało wszystkich do wspólnego grania. Poza znanymi i uwielbianymi Red7, Wojownikami Podziemi, czy Wściekłymi psami, usiąść można było też do najświeższych nowości – Clanka, Najemników, czy Gorączki Podziemnej Mocy. Na stanowisku Egmonta zagraliśmy zaś wreszcie w Potwory w Nowym Jorku.

Spędziliśmy w K6 świetny weekend! Wreszcie na pubowej mapie Łodzi pojawił się planszówkowy lokal z prawdziwego zdarzenia. Lokal, jakiego do tej pory mogliśmy jedynie zazdrościć graczom z innych dużych miast. Pub, gdzie na każdym stoliku widać rozłożoną planszówkę. Miejsce, w którym od progu witają Cię wesołe okrzyki:  Przywołuję Lodowego Giganta! Ta sztabka złota jest moja!, a w menu czeka Mana Potion. Jeśli kochacie planszówki, po prostu musicie tu zajrzeć! A może zawsze chcieliście planszówek spróbować i nigdy nie mieliście ku temu okazji? Przyjdźcie do K6 i dajcie się porwać urokowi gier! My natychmiast zostaliśmy stałymi bywalcami i teraz możecie nas tam spotkać właściwie w każdym tygodniu, a nawet doczekaliśmy się swoich K6-tkowych koszulek 🙂

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia, pokazy i spotkania z gośćmi, a w między czasie… gramy!


Basior