1
Posted 20/03/2017 by Basior in Artykuły
 
 

Top 10 gier dla dużej grupy


Spotykacie się dużą grupą i zamierzacie wszyscy razem zasiąść do jednej gry? Co wyjąć na stół, kiedy nie chcecie się rozdzielać? Na poniższej liście znajdziecie przeróżne tytuły, które idealnie sprawdzą się w tej sytuacji. Od takich, które ucieszą graczy nastawionych kombinowanie, a nie salwy śmiechu, poprzez imprezowe klasyki, które zmuszą was do blefowania i podkładania innym kłód pod nogi, kończąc na podróży w skojarzenia. Co w takim razie łączy poniższe gry? Wszystkie tytuły pozwalają na rozgrywkę w przynajmniej 7 osób. Wszystkie mają dość proste zasady, które z łatwością wytłumaczycie graczom nowym w waszym gronie, czy w planszówkowym świecie. Wszystkie pozwolą wam trochę pokombinować i dobrze się bawić.

Jeśli zaś szukacie przede wszystkim typowych imprezówek, energetyzujących, wesołych gier, na które chętnie dadzą się namówić nie-gracze, zajrzyjcie do naszego poprzedniego zestawienia – Top10 szalonych gier imprezowych!

Aby dowiedzieć się więcej o grze, naciśnij na zdjęcie.

avalon Pamiętacie Mafię? Jeśli lubiliście poszukiwania ukrytych wśród grupy gangsterów, to pokochacie Avalon. Wcielając się w postaci znad okrągłego stołu króla Artura, będziecie wykonywać ważne misje dla władcy. Wśród was znajdą się jednak także ukryci poplecznicy mrocznego Mordreda, który stara się doprowadzić do fiska działań drużyny. Czy siły dobra zwyciężą?

Wydawnictwo: Portal Games
Gracze: 5-10 osób

cytadela Cytadela, to tytuł którego trudno nie znać. Naszym zadaniem jest zbudowanie średniowiecznego miasta. Aby to zrobić, co turę wcielamy się w inną rolę, dającą inne możliwości. Do zwycięstwa poprowadzi nas przebiegłość i umiejętność blefowania. Najważniejsze to sprytnie podrzucać rywalom kłody pod nogi i nie dać się podejść innym graczom!

Wydawnictwo: Galakta
Gracze: 2-8 osób

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Maskarada to gra blefu i ukrytych tożsamości. Ukrytych tak dobrze, że sami często nie wiemy kim właściwie jesteśmy! Ale czy to ważne? Dopóki nie damy tego po sobie poznać i nikt nie zakwestionuje naszej roli, walczymy dalej. A może lepiej podmienić karty i wprowadzić trochę zamieszania? W tym chaosie musimy uzbierać 13 złotych monet.

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 2-13 osób

sabotazysta Kolejna złośliwa karcianka na naszej liście to Sabotażysta. Tym razem część graczy wcieli się w rolę kopaczy, poszukujących bryłek złota, a pozostali w sabotażystów, utrudniających to zadanie. Komu uda się zdobyć ukryty w korytarzach skarb? Przygotujcie się na całą masę złośliwości i nagłych zwrotów akcji.

Wydawnictwo: G3
Gracze: 3-10 osób

7-cudow-swiata 7 cudów świata to szybka i dynamiczna strategia, o prostych zasadach, która daje mnóstwo frajdy. Wcielamy się w przywódców antycznych miast, rozbudowujących swoje cywilizacje. Większość akcji gracze wykonują jednocześnie, tak że nawet gdy do stołu siadamy większą grupą, partia nie będzie trwała więcej niż 30-40 minut.

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 2-7 osób

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Grając w Przebiegłe Wielbłądy odkryjecie w sobie żyłkę hazardzisty! Zwycięzcą zostaje bowiem osoba, która najlepiej wytypuje klasyfikacje ścigających się zwierzaków. W tym szalonym wyścigu wszystko jest jednak możliwe, bo wielbłądy mogą wskakiwać na swoje garby i pędzić razem, a po drodze czyhają na nie pułapki zastawiane przez graczy.

Wydawnictwo: Lucrum Games
Gracze: 2-8 osób

kawerna Kawerna to najpoważniejszy, a zarazem najbardziej rozbudowany tytuł na naszej liście. Podczas rozgrywki wcielicie się w krasnoludy ulepszające swoje jaskinie. Fani Agricoli powinni obowiązkowo spróbować. Do Kawerny zaś możecie usiąść aż w siedem osób. Zarezerwujcie jednak odpowiednio dużo czasu na rozgrywkę!

Wydawnictwo: Lacerta
Gracze: 1-7 osób

timeline Timeline to wyjątkowy tytuł, który zabierze was w podróż przez historię. Gracze będą próbowali jak najszybciej pozbyć się swoich kart, układając je w odpowiednim miejscu na tworzonej wspólnie osi czasu. Chcecie sprawdzić ile wiecie o historii? Będziecie zdziwieni ile zaskoczeń i śmiechu was czeka. Timeline to nie tylko dobra zabawa, ale i wesoły sposób na naukę.

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 2-8 osób

domostwo-box Tym razem staniecie wspólnie przed obliczem prawdziwej zagadki. Musicie oczyścić z zarzutów niewinnego Ducha i znaleźć winowajcę morderstwa w Tajemniczym Domostwie. Duch jednak komunikować się może z wami tylko w snach, za pomocą pięknych kart. Czy na podstawie tych mglistych wskazówek dowiecie się na czas co wydarzyło się w tym mrocznym dworze?

Wydawnictwo: Portal Games
Gracze: 2-7 osób

dixit
Dixit porwie was do magicznego świata abstrakcji. Waszym zadaniem jest odnaleźć kartę narratora na postawie podpowiedzi-skojarzenia, które podał, nie dając się nabrać na obrazy dołożone przez pozostałych graczy. Karty aż zapierają dech w piersiach. Sprawdźcie czy znacie swoich znajomych tak dobrze, by czytać im w myślach!
Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 3-12 osób

 


Basior