3
Posted 11/02/2016 by Basior in Artykuły
 
 

Top 10 gier dla dwojga na Walentynki


W co grać we dwoje? Czym przekonać do gry nieprzekonaną drugą połówkę? Jakie tytuły są dobre dla pary? Te pytania pojawiają się często, a szczególnie często przed Walentynkami. Planszówki przecież świetnie pasują do romantycznego wieczoru we dwoje. Poniżej znajdziecie więc kilka propozycji gier, które naszym zdaniem dobrze sprawdziłyby się na takim wieczorze. Dlaczego? Wszystkie one oferują bardzo przyjemną rozgrywkę dla dwóch graczy. W żadnej nie znajdziecie bezpośredniej złośliwej interakcji, bo w takiej chwili nie chcemy przecież sobie dokuczać. 🙂 Wiele porwie was urokliwym tematem. Sprawdźcie, czy znajdziecie coś dla siebie i swojej drugiej połówki.

Wnikliwi zauważą z pewnością, że nasze TOP10 skrywa tak naprawdę 11 tytułów. Wszystko to za sprawą gry, która dopiero niedawno skradła nasze serce. Już po pierwszych rozgrywkach wiedzieliśmy jednak, że to zestawienie nie może się bez niej obejść. I tak właśnie 7 Cudów Świata: Pojedynek wkradł się na kompletną już listę. 🙂

Aby dowiedzieć się więcej o grze, naciśnij na zdjęcie.

 

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Dziedzictwo – jeden z JEJ ulubionych tytułów. Cóż, trudno się dziwić. Sam temat jest już fascynujący – budowanie rodziny w XVIII-wiecznej Francji, aranżowanie małżeństw, czekanie na potomków, zdobywanie szlacheckich tytułów. Gra naprawdę przesiąknięta jest klimatem, ale i dobrym humorem. Pod tym wszystkim zaś skrywa się świetna strategia, która zmusi nasz umysł do wysiłku. Kto więc zbuduje lepszy ród?

Wydawnictwo: Portal Games

Czas rozgrywki: 60 min

listy_z_whitechapel Mroczne, mgliste uliczki Londynu, pogoń za mordercą – Listy z Whitechapel to kolejny niezwykle klimatyczny tytuł, który dosłownie porwie was do innego świata. Czy staniecie się Kubą Rozpruwaczem, któremu włos jeży się na głowie, gdy pogoń się zbliża? Czy może wcielicie się w tropiących policjantów, z coraz większym biciem serca wypatrujących dowodów? Listy to tak naprawdę potężna gra logiczna, która na próbę wystawi waszą zdolność dedukcji.

Wydawnictwo: Galakta

Czas rozgrywki: 120 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Wsi spokojna, wsi wesoła. Agricoli zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Urokliwy temat, który przenosi nas do gospodarstwa w XVII-wiecznej wsi, gdzie uprawiamy pola, hodujemy zwierzęta (prawdziwe, piękne, drewniane zwierzęta) i rozbudowujemy dom sprawia, że naprawdę nie da się Agricoli nie lubić. Tytuł ten zmusi was do myślenia na najwyższych obrotach, a wygrać może tylko najlepszy ekonomista i strateg.

Wydawnictwo: Lacerta

Czas rozgrywki: 60 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Wszyscy kochamy zwierzęta, a już szczególnie gdy są to słodkie, malutkie… potwory! Bo w Pupilach Podziemi wcielamy się właśnie w właściciela sklepu z potworami. Nie tylko musimy jak najlepiej spełniać potrzeby naszych pociech – karmić, bawić, czyścić, ale też jak najlepiej zarządzać reputacją i pieniędzmi naszego sklepu. Nie dajcie się zwieźć tytułowi. Pupile podziemi to trudna i wymagająca, ekonomiczno-strategiczna gra.

Wydawnictwo: REBEL.pl

Czas rozgrywki: 90 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Kogo z nas nie wciągnęły na wiele godzin komputerowe zabawy w budowanie miast? Teraz to samo może przytrafić nam się na planszy. Jak zorganizujecie swoje miasto? Jak uszczęśliwicie mieszkańców? Pamiętajcie, że fabryki nie można zbudować przy osiedlu mieszkalnym, a modne restauracje będą rywalizować nie tylko z tymi w waszym mieście, ale i wzniesionymi po sąsiedzku przez przeciwnika. Komu uda się zbudować lepszą metropolię?

Wydawnictwo: Planszóweczka.pl

Czas rozgrywki: 90 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Skoro już o budowaniu mowa, to przecież mało co bawi nas tak jak tworzenie swoich cywilizacji, szczególnie karcianych. Szansę na to właśnie mamy w Osadnikach. Stajemy do walki jedną z czterech frakcji: Rzymian, Egipcjan, Japończyków lub Barbarzyńców. Kto z nich stworzy najwspanialsze imperium? Możliwości jakie daje ta gra wciąż nas zadziwiają, wciąż do niej wracamy i wciąż uparcie poprawiamy swoje wyniki.

Wydawnictwo: Portal Games

Czas rozgrywki: 60 min

7 Cudów Świata: Pojedynek to dwuosobowa wersja klasycznego planszowego hitu, a zarazem kolejny tytuł, w którym przyjdzie nam stanąć na czele cywilizacji. Zwyciężyć możemy na trzy różne sposoby, a rozgrywka wykorzystuje innowatorski sposób dobierania kart. Gra jest dynamiczna i szybka, a z każdą kolejną partią odkrywamy nowe drogi prowadzące do wygranej. Według nas idealny tytuł dla dwojga!

Wydawnictwo: REBEL.pl

Czas rozgrywki: 30 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Splendor to zabawa dla fanów spokojnych, ekonomicznych zmagań. Choć teoretycznie wcielamy się w renesansowych kupców, zbierających klejnoty, to tym razem nie poczujemy klimatu nad planszą. Za to z pewnością rozrusza się nasz umysł, kiedy będziemy zdobywać kolejne klejnoty i karty. Szybka, prosta, lekka, ale wymagająca rozgrywka przysporzyła Splendorowi mnóstwa fanów. Z pewnością i wam przypadnie do gustu taki pojedynek.

Wydawnictwo: REBEL.pl

Czas rozgrywki: 30 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Innowacje to kolejny tytuł na naszej liście, w którym przyjdzie wam budować cywilizacje, choć próżno szukać tutaj klimatu. Jednocześnie jest to tytuł z największą dawką negatywnej interakcji w naszym zestawieniu. Aby jednak móc dokuczyć przeciwnikowi najpierw musimy na to zasłużyć, pokonując go w walce o zasoby. W tych zmaganiach o najwspanialsze odkrycia, o zdobywanie kolejnych wynalazków, sprawdzimy kto jest najsprytniejszym strategiem. Innowacje naprawdę zmuszą was do kombinowania na wielu poziomach i nie pozwolą wam się nudzić ani przez chwilę.

Wydawnictwo: Lacerta

Czas rozgrywki: 45 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy!

Jeśli nie macie wiele czasu, z pewnością spodoba wam się Patchowork. Banalne zasady, króciutka rozgrywka, ale całkiem sporo kombinowania. To wszystko w urokliwym wydaniu, pod hasłem szycia swojej kołdry. Patchwork to tak naprawdę po prostu gra logiczna, ale niebanalna i bardzo przyjemna gra logiczna. Uwaga, zdecydowanie przyda wam się tutaj dobra orientacja przestrzenna.

Wydawnictwo: Lacerta

Czas rozgrywki: 20 min

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy!

Niewielkie pudełeczko, 18 kart, 20 minut i dwie pary oczu na przeciwko siebie. Czy to może zapowiadać ciekawy pojedynek? Tak, jeśli siedzicie nad grą Poprzez wieki – szybką, ale ciekawą mikrostrategią. Wybieracie kartę do dołożenia do swojego zestawu, a pozostałymi wymieniacie się z przeciwnikiem. Ta prosta zasada zapewni wam sprytną i ciekawą rozgrywkę. Komu uda się w niej zatriumfować?

Wydawnictwo: Portal Games

Czas rozgrywki: 20 min


Basior

 


 • Spodziewałem się czegoś pokroju Arkana Miłości raczej 😉 Patchwork ma fajną koncepcję, ale mnie i żonie jakoś nie podchodzi. Zero klimatu, zero czegokolwiek, więc jeżeli komuś zależy na tych aspektach to może odpuścić od razu.

  • Basior

   To prawda, w Patchworku klimatu się nie znajdzie, choć nam akurat w tym tytule to nie przeszkadza.
   Za to pierwsza połowa listy prezentuje bardzo klimatyczne gry, może któraś z nich Wam się spodoba? 🙂

   • Agricola, chociaż nie wiem, czy lepszym wyborem nie będzie Kawerna 😉