1
Posted 06/01/2017 by Basior in Artykuły
 
 

Top 10 szalonych gier imprezowych


W co zagrać na imprezie? – to jedno z najczęstszych pytań, które słyszymy. Jakie tytuły poderwą do gry każdego, nawet tych, którzy z zasady nigdy w nic nie grają? Jakie sprawdzą się, w nowej grupie, gdy chcemy się lepiej poznać? Co wyjąć na stół, kiedy chcemy rozruszać usypiający tłum? Jak pokonać nudę i uratować smętne spotkanie? Przed wami Top 10  szalonych gier imprezowych, które stanowią odpowiedź na te właśnie pytania. Jeśli szukacie energetyzujących tytułów, wywołujących salwy śmiechu, których zasady wytłumaczycie każdemu w minutę lub dwie, to z pewnością znajdziecie coś dla siebie na poniższej liście.

Jeśli zaś macie ochotę usiąść nad stołem wciąż dużą grupą, ale do nieco spokojniejszych tytułów, dających za to większe pole do kombinowania i manewrowania, to zajrzyjcie do naszego Top 10 gier dla dużej grupy.

Aby dowiedzieć się więcej o grze, naciśnij na zdjęcie.

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Time’s Up opiera się na znanej wszystkim idei kalamburów. Drużyna musi odgadnąć wylosowaną na karcie postać. W pierwszej rundzie podpowiadający dowolnie opisuje hasło, w drugiej może podać już tylko jedno słowo, w trzeciej – jedynie pokazywać. Nie uwierzycie ile zabawy zapewnia taka prosta zmiana zasad!

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 4-12 osób

 imago Imago to kolejna wersja kalambur, tym razem tych rysowanych. Zamiast chwytać za długopis, obrazkowe hasła będziecie jednak układać ze specjalnych przezroczystych kart. Karty możecie nakładać na siebie, ustawiać, przesuwać – wszystko, żeby naprowadzić graczy na poprawną odpowiedź.

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 3-8 osób

Gra pomylek Gra Pomyłek to quiz, ale quiz przewrotny. Punkty otrzymacie bowiem za prawdziwą, lub fałszywą odpowiedź, w zależności od symbolu na rewersie kolejnej karty. Zwycięzcą niekoniecznie zostanie więc Omnibus waszej grupy, ale ten który wykaże się największą giętkością myślenia. Ile zaś śmiechu przysporzą wam wymyślane, fałszywe odpowiedzi!

Wydawnictwo: Trefl Joker Line
Gracze: 3-10 osób

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Kolejny quiz to wręcz banalne pytania, do których musisz podać 3 prawidłowe odpowiedzi, ale… masz na to tylko 5sekund, odmierzanych złośliwą, szumiącą klepsydrą! Czy uda Ci się zmierzyć z upływającym czasem? W takim tempie nawet najprostsze pytania będą potrafiły was zagiąć.

Wydawnictwo: Trefl
Gracze: 3-6 osób

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Duuuszki to kolejna upiornie szybka gra! W pudełku znajdziecie 5 drewnianych przedmiotów. Wystarczy jak najszybciej chwycić przedmiot wskazany przez kartę. Zadanie wcale nie jest jednak banalne, a przewrotny system znajdowania prawidłowego przedmiotu zapewni wam masę zabawy i zaskoczeń.

Wydawnictwo: Egmont
Gracze: 2-8 osób

szalone-zegarki W Szalonych zegarkach popisać będziecie musieli się nie tylko najlepszym refleksem, ale i nienaganną koncentracją, a będzie też trochę dedukcji. Odliczając kolejne godziny zegara, będziecie musieli jak najszybciej wykonać zadania zgodnie z regułami czasu. Część reguł dostarczy wam instrukcja, część wymyślicie sami. Istne szaleństwo!

Wydawnictwo: Portal Games
Gracze: 4-7 osób

raczki-zlaczki W grze Rączki Złączki będziecie budować słynne archeologiczne konstrukcje z… własnych dłoni! Znów będzie liczyć się prędkość, ale i praca zespołowa, a w każdej turze twoja dłoń trafić może do innej drużyny. Czy lepiej pójdzie twojej prawej czy lewej ręce? Co uda wam się najsprawniej złączyć?

Wydawnictwo: Portal Games
Gracze: 4-8 osób

tajniacy Dwie drużyny tajnych agentów spotykają się nad grą Tajniacy. Szefowie za pomocą, opartych na skojarzeniach, haseł próbują przekazać swoim zespołom rozmieszczenie, skrywających się pod jednowyrazowymi kryptonimami, agentów. W tłumie czai się jednak także zabójca! Nie tylko będziecie się dobrze bawić, ale zdziwicie się jak wiele skojarzenia mówią o człowieku.

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 2-8 osób

mamy-szpiega Uwaga, Mamy Szpiega! Wszyscy przy stole to agenci, znajdujący się na misji w jednej lokacji. Wśród nich ukrywa się jednak nieświadomy niczego szpieg, którego zadaniem jest odkryć, w jakim miejscu się znajdujemy, a przede wszystkim nie dać się zdemaskować i nie pokazać swojej niewiedzy aż do końca rozgrywki. Czy uda nam się znaleźć szpiega, czy to on pierwszy pozna nasze tajemnice?

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 3-8 osób

  Jak Wściekłe psy porwie was w mroczny gangsterski świat. Aby wygrać będziecie musieli mieć nerwy ze stali i pokerową twarz, bo przy stole będziecie dzielić się łupem. Negocjacje, blef i złamane obietnice poprowadzą was do wygranej. Będziecie potrzebowali także sojuszników. Uważajcie jednak, aby nie wbili wam oni noża w plecy, bo w tym świecie nie obowiązują żadne zasady. Oj będzie gorąco! Komu uda się przetrwać i zgarnąć największą część łupu?

Wydawnictwo: Lucrum Games
Gracze: 6-12 osób

 


Basior