0
Posted 31/07/2017 by Basior in Artykuły
 
 

Top 10 najmniejszych gier do zabrania w podróż


Wszyscy uwielbiamy ogromne, opasłe planszówkowe pudła, pełne figurek, znaczników, pionków i żetonów. Co jednak, kiedy naszą grę chcemy zabrać ze sobą w drogę i musimy zmieścić ją do torebki albo walizki? Z pomocą przyjdą nam wtedy drobne, urokliwe pudełeczka, które często skrywają w sobie prawdziwe perełki, oferujące nam również mnóstwo frajdy. Poniżej znajdziecie więc kilka propozycji malutkich planszówek, które z łatwością będą mogły z wami przemierzać świat. 🙂

Aby dowiedzieć się więcej o grze, naciśnij na zdjęcie.

 list-milosny List miłosny to nie tylko najmniejsza, ale i najtańsza gra na liście. Jedynie 16 kart wystarczyło autorowi do zaoferowania nam ciekawej, złośliwej rozgrywki opartej na dedukcji, blefie i ukrytych tożsamościach.

Wydawnictwo: Bard
Gracze: 2-4, od 10 lat

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Choć pudełko gry Poprzez wieki nie jest najmniejsze, to cała zabawa opiera się na zaledwie 18 kartach. To kolejny tytuł, który udowadnia, że morze komponentów nie jest niezbędne, aby dobrze się bawić. Ta minimalistyczna gra oferuje nam wciągającą i niebanalną strategię dla dwojga.

Wydawnictwo: Portal Games
Gracze: 2, od 8 lat

 Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Maleńkie pudełeczko gry Rzymianie do domu z łatwością mieści się w dłoni, czy też w kieszeni, a co dopiero w walizce. Na samą rozgrywkę będziecie jednak potrzebować trochę miejsca. Warto jednak spróbować tej króciutkiej, taktycznej karcianki.

Wydawnictwo: Trefl Joker Line
Gracze: 1-4, od 13 lat

 Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Dedukcyjnej gry Mr. Jack nie trzeba pewnie nikomu przedstawiać. Naprawdę drobna, kieszonkowa wersja tego tytułu rozkłada się do wcale niemałej mapy mglistych, londyńskich uliczek, stawiając nas przed bardzo ciekawym, logicznym wyzwaniem.

Wydawnictwo: HOBBITY.eu
Gracze: 2, od 14 lat

Malutkie pudełeczko, w którym skrywa się O mój Zboże! niespodziewanie zmienia się w całkiem obszerny i przyjemny tytuł ekonomiczny w uwielbianych przez wszystkich klimatach wiejsko-rolniczych.

Wydawnictwo: Lacerta
Gracze: 2-4, od 10 lat

Was też ogarnął szał gier związanych z czerwoną planetą? Lubicie rozbudowane tytuły, ale nie macie sposobu, aby zapakować do walizki ich ogromne pudła, czy też pozwolić sobie na wielogodzinną rozgrywkę podczas wyjazdu? Na otarcie łez powinniście zaopatrzyć się w Pocket Mars, które pozwoli wam choć trochę zanurzyć się w podobny klimat, w dużo krótszym czasie i nieomalże mieszcząc się w kieszeni.

Wydawnictwo: Board&Dice
Gracze: 1
-4, od 10 lat

Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Red 7 to niepozorne pudełeczko, skromna talia 49 kart i rozgrywka oparta na wręcz banalnych zasadach, ale jednocześnie jedna z ciekawszych, prostych karcianek, którą aż się prosi, aby mieć ją zawsze pod ręką. Ta gra naprawdę skradnie wasze serca.

Wydawnictwo: Lucrum Games
Gracze:
2-4, od 9 lat

Choć Sabotażysta mieści się w niewielkim pudełku, to pozwoli wam wspólnie bawić się w naprawdę dużym gronie, bo możecie zagrać aż w 10 osób. Komu uda się zdobyć najwięcej złota, gdy nie wiadomo gdzie czai się dywersant?

Wydawnictwo: G3
Gracze:
3-10, od 8 lat

 Gra pomylek Gra Pomyłek to nie tylko malutkie pudełko, ale i możliwość rozgrywki dosłownie wszędzie: w domu, w plenerze, w autobusie, pociągu, czy samochodzie. Nie potrzebujecie stołu, a jedynie towarzystwa gotowego na śmiech i dobrą zabawę. Świetną imprezę rozkręcicie z tym tytułem w każdym miejscu.

Wydawnictwo: Trefl Joker Line
Gracze: 3-10, od 10 lat

 Zdjęcie pochodzi z serwisu http://rebel.pl/. Za możliwość udostępnienia bardzo dziękujemy! Hanabi to gra wyjątkowa. Wyjątkowa, bo karty przyjdzie w niej trzymać wam odwrotnie – tyłem do siebie, przodem do waszych współgraczy. To jednocześnie jedyny kooperacyjny tytuł na naszej liście, który pozwoli wam wspólnie zmierzyć się z zadaniem i sprawdzić jak dobrze potraficie się komunikować.

Wydawnictwo: REBEL.pl
Gracze: 2-5, od 8 lat

 


Basior