0
Posted 25/02/2015 by Basior in Artykuły
 
 

VII Brzeski Festiwal Gier Planszowych

BFGP
BFGP

W miniony weekend zawitaliśmy do Brzegu, aby spędzić czas na jakże urokliwym i wyróżniającym się konwencie – VII Brzeskim Festiwalu Gier Planszowych. Była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu i trzeba przyznać, że bardzo nam się podobało.

Niesamowitą atmosferę tego wydarzenia budowała przede wszystkim jego lokalizacja – miejski zabytkowy ratusz. Gra w pięknej, zdobionej sali stanowi niezwykle przyjemne doświadczenie. Szczególnie Magnaci wydawnictwa Phalanx prezentowali się znakomicie w takim otoczeniu. Czyż nie łatwiej jest podejmować decyzje jako głowa szlacheckiego rodu zasiadając w wielkich, zdobionych krzesłach wewnątrz pięknego XVI-wiecznego budynku?

Co więcej, miejsce to było wyjątkowo dobrze wyciszone, dzięki temu wszechobecny na konwentach hałas nie był tu problemem. Choć uczestników wcale nie było mało, to całe wydarzenie odbywało się w kameralnej, domowej atmosferze. Na Festiwalu można było skorzystać z obszernej, różnorodnej biblioteki gier, która była dostępna dla wszystkich uczestników bez żadnych formalności. Sprawnie wyeliminowało to problem kolejek i wzmacniało domową atmosferę. Wielkość sali świetnie odpowiadała liczbie uczestników. Na pierwszy rzut oka wydawała się ona zawsze pełna. Ani razu nie mieliśmy jednak problemu z tym, aby znaleźć dla siebie wolny stolik.

Główną atrakcją Festiwalu była oczywiście możliwość skorzystania z wypożyczalni i spędzenia weekendu wśród planszówek. Oprócz tego można było również wziąć udział w jednym z wielu turniejów, a także spotkać planszówkowe wydawnictwa – m.in. Tactic, Board& Dice, Lucrum Games czy Phalanx. Szczególną gratkę dla swoich fanów przygotowało wydawnictwo RedImp, po raz pierwszy pokazując i udostępniając do testów prototyp planszówki na podstawie trylogii Achaja Andrzeja Ziemiańskiego. Gra bardzo przypadła nam do gustu, więcej o wrażeniach z tej rozgrywki możecie przeczytać tutaj.

Brzeski Festiwal Gier Planszowych to nie lada gratka dla fanów gier bez prądu. Spędziliśmy na nim bardzo przyjemną sobotę. Polecamy wszystkim udać się choć na kilka rozgrywek do pięknego brzeskiego ratusza!


Basior